This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Co się działo w styczniu?

W związku z awarią starego forum, wiele cennych z punktu historycznego informacji zostało bezpowrotnie utraconych. Nie jest to niestety pierwsza tego typu sytuacja. Znacznie bardziej dramatycznym doświadczeniem dla naszej społeczności była utrata zawartości forum Świętego Cesarstwa Athos oraz forum Związku Winkulijskiego z których to drugie przez pewien czas służyło jako oficjalne forum Stanów Zjednoczonych Centrazji. W ogólnym bilansie strat utracilismy blisko 6000 postów!

W niniejszym artykule postaram się przybliżyć czytelnikom co działo się w Stanach Zjednoczonych Centrazji przez ostatni miesiąc. Pierwszym i chyba najbardziej istotnym wydarzeniem tego okresu, było odejście od dotychczasowej, republikańskiej formy rządów i wprowadzenie monarchii. Niemal całkowitej zmianie uległa prowadzona dotychczas narracja oraz klimat naszego państwa, który przedtem był pod silnym wpływem wzorców amerykańskich podobnie jak nasz północny sąsiad NUPIA. Obecnie staramy się wzorować na wczesnosredniowiecznych monarchiach europejskich. Jednak w niektórych częściach kraju, np. w Wielkim Księstwie Winkulii można zetknąć się ze współczesną monarchią konstytucyjną, w której to monarcha pełni jedynie funkcje reprezentacyjne, zaś władze sprawuje rząd z Ministrem Stanu (Premierem) oraz Senat.

Również nasza polityka zagraniczna może pochwalić się niemałym sukcesem, jakim było podpisanie traktatu uznaniowego z Najjasniejszą Republiką Garapeńską, co jest niewątpliwą zasługą Króla Netopi Artura Kardacza von Hohenburg.

W Królestwie Nowej Winkulii zakończyła się po dlugotrwalych walkach kolonizacja wyspy Metaksasi oraz rozpoczęto budowę nowej stolicy Stanów Zjednoczonych Centrazji w Arthurstand. Natomiast w Wielkim Księstwie Winkulii rząd Erika Ottona von Hohenburga podał się do dymisji i na jego miejsce został powołany rząd pod przewodnictwem premiera Dureca’ qo, lidera Związku Nowofaszystowskiego, który zapowiedział wprowadzenie republiki i reaktywacje Związku Winkulijskiego. Aris Kostas jest typowany na nową głowę winkulijskiego państwa, oraz ma niebawem przestawić projekt nowej Konstytucji.

To wszystko co na dziś przygotowałem, przynaję że tych wydarzeń było znacznie więcej, jednak postanowiłem zaprezentować jedynie, te które w moim subiektywnym odczuciu byly najistotniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi