This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Dyrdymałki z Mikroświata

Home Forums Społeczeństwo Dyrdymałki z Mikroświata

This topic contains 17 replies, has 3 voices, and was last updated by  Erik 1 year ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Author

Na forum Trumwiratu Centrazji za sprawą Kubushala Urman von Lorcana powstała Rada Centrazji

pytanie czy będzie to organ zrzeszający wszystkie aktywne państwa Centrazji począwszy od całego SZC a kończąc na Trumwiratum i czy my będziemy zainteresowani dołączeniem do rady. Co myślicie o tym? Pomysł trochę skopiowany od Szanownego Francesco Padersidisa który miał zamiar utworzyć taki Kongres Państw Centrazji.

Erik
    Keymaster

Odważę się zadać pytanie czym jest owa organizacja? Wygladai to na coś na kształt dobrowolnego zrzeszenia, organizacji pozarządowej — nie mogę niestety w żaden inny sposób odnieść się do tematu ponieważ nie mam dostatecznej ilości danych na ten temat, a w szegolnosci informacji na temat celów tej organizacji i jej charakteru.

Sylvan
    Participant

Serdecznie zapraszamy.

http://www.centrazjaforum.fora.pl/trumwirat-centrazji,3/powolanie-rady-centrazji,103.html

• This reply was modified 1 year, 1 month ago by  Sylvan.

Czy może wyjaśnić Pan sens tej organizacji i w jakim celu została ona utworzona?

Sylvan
    Participant

Organizacja ma na celu objęcie prawnej protekcji nad wszystkimi wyspami. Rada będzie stać na straży ochrony granic. Będzie również wyznaczała kierunki rozwoju i promocji.

Erik
    Keymaster

Dziękujemy za zaproszenie 🙂

1. Czy powstanie jakiś traktat/statut zatwierdzony przez rządy państw który będzie regulował zasady na jakich będzie opierała się organizacja?

2. Jaki zakres władzy nad wyspami miałaby organizacja? w szegolnosci interesuje mnie zakres jej kompetencji nad terytoriami państw niepodległych.

Pomysł tej organizacji jak najbardziej mi się podoba i chętnie wesprę ten projekt od strony merytorycznej jeżeli byliby państwo zainteresowani.

Ciężko uwierzyć w to co tam zobaczyłem, nowy mieszkaniec Trumwiratu Centrazji Anatol Padersidis podaję się za syna pierwszego Króla Athosu oraz rości sobie prawa do korony Athos. Szczerze nawet nie wiedziałem że Francesco miał syna (mikronacyjnego). Co o tym myślicie? Antanol odzyska tron i stworzy nowe forum?

Podrożując również po mikroświecie dojechałem do Republiki Tyrezji

Erik
    Keymaster

Kiedyś Franciszek pisał, że ma syna, tylko że realnego i mającego około 4 lat… niemniej może być to całkiem ciekawa i barwna postać na tym kontynencie.

Republika Tyrezji brzmi ciekawie, w przeciwieństwie do nazwiska szefa ichniejszego rządu :D, umiejscowienie tego kraju na styku interesów FN i RB może nieść za sobą pewne konsekwencje (o ile obecność tego państwa nie zostanie zignorowana),ale jakby nie patrzeć to Gabinet Waksmana prowadzi dość surową politykę antyyoyonacyjną

Ciekawi mnie dlaczego Anatol dopiero teraz „przypomiał” sobie o Athos? Dlaczego akurat teraz a nie kiedy było u nas lub gdy było na własnym forum? Sądzę że Trumwiratum nie odda łatwo Athosu (przypomina mi się nasza sytuacja) więc może być ciekawie 😅

Sylvan
    Participant

Sprawa pana Anatola jest dosyć podejrzana.
    Zapraszam na forum TC, tam dopiero kształtuje się rada więc każde państwo może mieć wpływ na jej późniejszy kształt.

Erik
    Keymaster

Dziękujemy za zaproszenie (poraz kolejny). Tym razem skorzystam.

Byłem już na waszym forum i przedstawiłem kilka pytań dotyczących Rady Centrazji (te same pytania co Erik zadał na górze) liczę na odpowiedź.

Rówież uważam że ta sprawa jest podejrzana sam fakt że nawet nie było go na starym forum Athos i podaję się za dziedzica tronu jest dziwny. Najlepiej spytać się o wszystko samego Franciszka.

Syn Franciszka, Antanol wydał przemówienie w którym zachęca do walki i odzyskania Athos. Szczerze to liczę na to że władze SZC nie będą ingerowały w ten konflikt i całkowicie odetną się od tej sprawy. Oddaliśmy Athos do Trumwiratu więc jest to ich problem.

Erik
    Keymaster

Jak dla mnie ta cała sytuacja jest niepoważna i niegodna uwagi z naszej strony. Korzystając z uwagi pozwolę sobie dirzucić kilka ciekawych w mojej subiektywej ocenie informacji z innych części mikroświata:

JKM Konrad Jakub powołał na urząd Wicekróla Laurencjusza Ma Hi at Aterę i oświadczył o tym, ze pragnie stopniowo wycofywać się z życia prowincji*. link

Rząd Królestwa Dreamlandu bada opinie społeczne ws. Awary oraz stosunków z Wandystanem.
    link1

link2
    *formalnie Baridas jest niepodległym państwem, jednak nie w rozumieniu prawa Sarmacji.

Napewno jest więcej wydarzeń o których warto byłoby chociaż wspomnieć, ale ograniczyłem się jedynie do tych dwóch ciekawostek na ten moment.

• This reply was modified 1 year, 1 month ago by  Erik.

U naszego dawnego sąsiada słychać głosy nawołujące do wojny z naszym państwem

Nie wiem czy jest sens wprowadzania mobilizacji bo i tak jesteśmy na drugim końcu mapy 😂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Przejdź do paska narzędzi