This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Historia Nowej Winkulii

Home Forums Samorządy Królestwo Nowej Winkulii Historia Nowej Winkulii

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  Erik 1 year, 1 month ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #620

  Erik
  Keymaster

  Wyspy tworzące Królestwo Nowej Winkulii są zamieszkałe od tysięcy lat. W 1927 roku zespół badaczy pod przewodnictwem Karla von Vetta odkrył szkielet hominida z przed miliona lat. 20.000 lat temu na obszarze wysp Mateksisia oraz wyspy Św. Szczepana pojawił się człowiek rozumny, który na płynął na ten obszar z terenów Orientyki i był przedstawicielem rasy Negroidalnej do której należy zdecydowana większość mieszkańców Królestwa. O okresie do roku 800 p.n.e wciąż niewiele wiadomo, ówczesne ludy nieznały pisma, organizacja społeczna była oparta na rodzinach i niewielkich klanach. Sytuacja zmieniła się dopiero po przybyciu z obszarów Dzisiejszego Hasselandu ludności żółtoskórej, która osiedlila się na obszarze Metaksasi i do dziś stanowi mniejszość na tym obszarze, większość członków ludności naplywowej została wchłąnięta przez ludność tublyczą, jednak wniosła znaczny wkład w rozwój cywilizacyjny wysp: na obszarze Nowej Winkulii zaczęto uprawiać ziemię oraz wykształciło się pismo, powstały pierwsze teksty w języku Uthygu i Erreh oraz zaczęła się kształtować tożsamość plemienna. Plemiona Nowej Winkulii żyły w izolacji do czasu ich odkrycia przez Winkulijskiego kapitana Stena de qo w 1567 r., który ustanowił na obszarze Metaksasi i kilku sąsiednich wysp protektorat Królestwa Winkulii i nazwał te ziemię Nową Winkulią. Jego Królewska Mość Jakub I w uznaniu zasług przyznał kapitanowi tytuł Księcia Metaksasii oraz mianował go Wicekrólem. W kolejnych latach obszar ten był miejscem krwawej rywalizacji Królestwa Athos i Królestwa Winkulii oraz miejscem licznych buntów i rebeli skierowanych przeciwko władzom kolonialnym ostatecznie obszar ten powrócił pod władanie Winkulijczyków w 1906 roku. W 1968 roku Nowa Winkulia ogłosiła niepodległość jako Republika Nowej Winkulii, jednak lata dykatorskich i skorupowanych rządów Qawara de Feegha w latach 90 XX wieku osłabiły Republikę do tego stopnia, że została ona zlikwidowana i połączona z woli mieszkańców ze Stanami Zjednoczonymi Centrazji, jako Królestwo Nowej Winkulii 17 grudnia 2018 r.

  • This topic was modified 1 year, 1 month ago by  Erik.
Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Przejdź do paska narzędzi