This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Program Nosferatu

This topic contains 0 replies, has 1 voice, and was last updated by  Artur Kardacz von Hohenburg 1 year ago.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • #818

  Dziś o godzinie 16.00 wystrzelony w kosmos został statek badawczy „Nosferatu” który ma dotrzeć do układu Bernard’s Star i zbadać go. Podróż będzie możliwa dzięki hipernapędowi. Statki wyposażone w hipernapęd mogą przemieszczać się tylko po międzygwiezdnych hiperliniach, ale mogą wejść w nadświetlną z dowolnego miejsca w układzie. Dodatkowo aby ułatwić podróż bez użycia hipernapędu statek bedzie wyposażony w cztery chemiczne silniki manewrowe, są to proste i umiarkowanie wydajne chemiczne silniki manewrowe wytwarzające ciąg poprzez spalanie propelentu.

  Załoga wysłała pierwszy meldunek że udało im się opuścić naszą atmosferę i właśnie szykują się do skoku.

  null

  W układzie Bernarda tak samo jak w naszym znajduje się słońce. Rolę słońca pełnia gwiazda klasy K, te gwiazdy ciągu głównego bywają też nazywane karłami. Występują dość często. Ich stabilna faza ciągu głównego może trwać nawet 30 miliardów lat, co oznacza, że planety okrążające takie gwiazdy mają ponadprzeciętnie długi czas na powstanie życia.

  null

  Głównym celem wyprawy jest zbadanie planety Capella II.

  null

  Na planecie panuje mroźny klimat. Świat z wysokimi górami i atmosferą azotowo-tlenową. Śnieg pokrywa górskie szczyty, a w dolinach znajdują się zamarznięte jeziora. Zmiany pór roku są ledwie zauważalne, ale pod lodowymi taflami jezior znajduję się niezamarznięta woda, z której korzystają wytrzymałe rośliny. Mimo surowych warunków Capella II może nadawać się do zamieszkania.

Viewing 1 post (of 1 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Przejdź do paska narzędzi