This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Program Seokjraok

Tagged: ,

This topic contains 7 replies, has 2 voices, and was last updated by  Artur Kardacz von Hohenburg 1 year ago.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Author
  Posts
 • #617

  Erik
  Keymaster

  Władze NOWAK poinformowały o zamiarze wysłania zalogowej misji na niską orbitę okołopollińziemską. Na orbitę zostanie wysłany pies o imieniu Seokjraok, co w języku tubylców oznacza „wszechświat” lub „wszystko”. Społeczeństwo entuzjastycznie zareagowało na decyzję zarządu Nowowinkulijskiej Agencji Kosmicznej, podobnie lokalne środowisko naukowe, które ma nadzieję że wysłanie pierwszej istoty żywej przez Stany Zjednoczone Centrazji spowoduje zwiększenie wydatków na edukację oraz uczelnie techniczne w regionie oraz spowoduje gwałtowny rozwój tamtejszego przemysłu.

  • This topic was modified 1 year, 1 month ago by  Erik.
  #619

  Erik
  Keymaster

  Znana jest data startu! będzie nią dzień 27 lutego 2019 r. Rakieta jest już gotowa, zaś obecnie trwają ostanie przygotowania do startu. Seokjraok zdaniem uczonych jest w świetnej formie, która miejmy nadzieję utrzyma się do czasu bezpiecznego lądowania. Władze NOWAK przedstawiły również planowany przebieg misji: Seokjraok zostanie wystrzelony wielostopniiwą rakietą „Uranos” od której dołączy się statek kosmiczny z psem na pokładzie, następnie okrąży on w nim pollin conajmniej dwa razy, poczym moduł mieszkalny odołączy się od statku i wyląduje w oceanie u wybrzeży Związku Winkulijskiego. Z racji że całość rakiety wyląduje w morzu, nie ma obaw o to że komuś może stać się krzywda w wyniku zderzenia ze spadającym pojazdem.

  #645

  Do startu „Uranosa” zostały jeszcze dwa dni, wszystko jest już gotowe. Zostały tylko najważniejsze przeglądy rakiety, zaopatrzenia paliwa, systemu potrzymywania życia i pozostałych systemy.

  Agencja postanowiła że w ramach programu Seokjarok do naszego układu wysłane zostaną trzy satelity „Winkulia”, „Bravo”, „Anatol”. Zadaniem salit będzie zbadanie naszego układu, dane bedą na bieżąco wysyłane do kosmodronu w Nowej Winkulii.

  #662

  Pod kosmodronem w Nowej Winkuli zebrał się tłum ludzi, to bowiem dziś o godzienie 20.00 w ramach programu kosmicznego Seokjarok zostanie wystrzelona rakieta „Uranos”.

  Zapraszamy na relacje na żywo prosto z kosmodronu oraz siedziby głownej agencji kosmicznej NOWAK!

  #664

  Relacja na żywo

  „Siedziba główna NOWAK”

  – Witam państwa z tej strony Veronica Witkesn prosto z siedziby głównej agencji kosmicznej NOWAK. Już za kilka chwili wystaruje pierwsza Winkulijska rakieta „Uranos”.

  kobiecy, komputerowy głos

  – Rozpoczynam sekwencję startu…..

  #sprawdzanie modułów#

  – system doprowadzania paliwa……. ✅
  – system nawigacji……. ✅
  – system podtrzymywania życia…….. ✅
  – sterowanie ręczne……. ✅
  – autopilot…… ✅

  Kobiecy, komputerowy głos

  – Moduły sprawdzone, zamykam śluzę

  #Trwa zamykanie śluzy……..śluźa zamknięta#

  Oficer dyżurny

  – Moduły sprawdzone, śluza została zamkinęta. Czekam na pozwolenie na start.

  Artur Kardacz

  – Zezwalam

  Kobiecy, komputerowy głos

  – Rozpoczynam proces startu….. rozpoczynam odliczanie…10…9…8…7…6…5…4…3…2…1…Start.

  „W tym samym czasie pod kosmodronem”

  – Witam państwa mówi dla was Albert Ubrog, właśnie rakieta wystartowała, stoję parwię 1km od kosmodronu ale i tak czuję ogramną falę ciepł na twarzy i słyszę ogromy huk. To jest niebywałe…. nagrywaj Eros!

  „Siedziba główna NOWAK”

  Kobiecy, komputerowy głos

  -Sprawdzam parametry….

  #Sprawdzanie parametrów#

  – Szybkość……. ✅
  – Obciążenia……. ✅
  – Wydolność silników…… ✅
  – Stabilność……. ✅

  – Parametry sprawdzone

  Kobiecy, komputerowy głos

  – Sprawdzam wyskość….300 m….600 m….900 m….1200 m…. 1500 m…. 1800 m….2100 m…. 2400 m…. 2700 m…. 3000m

  Na sali wybuchła radość, wszyscy zaczęli krzyczeć, klaskać i gratulować sobie. Pierwszy etap został zakończony, rakieta bez problemów wystartowała i kieruję się coraz wyżej.

  Koniec relacji

  #672

  Statek kosmiczny dołączył się od rakiety i rozpoczyna lot dokoła Pollinu. Co jakiś czas z statku zostaną wysyłane sondy którę mają za zadanie badanie naszego układu. Od rakiety dołączyły się również trzy satelity „Winkulia”, „Bravo”, „Anatol”. Satelity „Bravo” oraz „Anatol” służą do badań astronomicznych, natomiast „Winkulia” jest satelitą meteorologiczną.

  #689

  Z sond przychodzą już pierwsze dane dotyczące innych planet naszego układu. Wynika z nich że żadna planeta (oprócz naszej) nie nadaje się do życia.

  Zarząd podją decyzji o podjęciu nastepnej wyprawy, tym razem jednak do innego układu. Niestety aby dotrzeć do sąsiedniego układu w krótkim czasie potrzebny jest tunel czasoprzestrzenny.

  Nasz przemysł kosmiczny nie jest przystosowany do podróż między układami, brakuję nam specialnych statków oraz takowej technologii.

  #765

  Dziś w obserwatorium astronomicznym doszło do prawdziwego przełomu, dr. Dominic Gedil odkrył metodę dzięki której możliwe będą podróże między układami. Stworzył on wstępny projekt silnka wykorzystującego hipernapęd do dalekich podróży w kosmosie.

  Dzięki hipernapędowi możliwe będzie wykonanie skoku w nadprzestrzeń czyli będzie można poruszać się z prędkością wiekszą od prędkości światła.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Przejdź do paska narzędzi