Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Reforma sił zbrojnych

Home Forums Społeczeństwo Reforma sił zbrojnych

This topic contains 2 replies, has 3 voices, and was last updated by  Jan von Rainer 10 months, 1 week ago.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • #828

  Erik
  Keymaster

  Od dłuższego czasu w Stanach Zjednoczonych Centrazji nie wiele się dzieje, przyczyny tego stanu rzeczy są każdemu dobrze znane. Jednak dopóki mam jeszcze z kim współtworzyć to państwo, proszę o przynajmniej krótkie skomentowane mojej propozycji reformy sił zbrojnych, które od pewnego już czasu nie funkcjonują w należyty sposób, wynika to przede wszystkim z małego zainteresowania służbą wojskową w społeczeństwie oraz ogólnie tematyką wojenną i choć dzięki naszemu położeniu geograficznemu nie musimy martwić się agresją ze strony sąsiadów, to jednak zawsze warto rozbudzic narracje związaną z siłami brojnymi, chociażby dla samej tylko aktywności. Przejdę może jednak do ścisłego meritum:

  1. stworzenie Legi Cudzoziemskiej skoro obywatele nie są zainteresowani wojskiem, to może zainteresowani będą mieszkańcy innych krain? oczywiście będą pewne zabezpieczenia przed ewentualną zdradą naszego kraju, żołnierze tych jednostek pelniliby służbę poza granicami naszego kraju na Nordacie i w misjach zagranicznych.

  2. dofinansowanie wojska oraz rozbudowa przemysłu zbrojeniowego stworzenie narracyjnych stoczni, baz morskich, Łodzi podwodnych, oczywiście za godziwe wynagrodzenie ze strony rządu federalnego. Większość tego typu przedsiębiorstw będzie jak narazie w rękach państwowych, ale w przyszłości mozliwa będzie ich prywatyzacja, sprzedaż akcji oraz zachęcanie obywateli do zakładania własnych przedsiębiorstw i koncernów zbrojeniowych.

  #829

  Bardzo podoba mi się pomysł Legi Cudzoziemskiej tylko już na starcie widzę poważny kłopot, a mianowicie kto będzie chciał służyć w wojsku obecego kraju? Wątpie żebyśmy znaleźli chętnych nawet u naszych sojuszników (ale można spróbować). Co do dofinansowań i rozbudowę fabryk jestem na tak i chętnie pomogę.

  #865

  Jan von Rainer
  Participant

  Ja się zajmę tym czym miałem się zająć – trenowania kadry oficerskiej.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Przejdź do paska narzędzi