This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Wykopaliska w Arthurstand

This topic contains 4 replies, has 2 voices, and was last updated by  Artur Kardacz von Hohenburg 1 year ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • #638

  Podczas budowy stolicy Nowej Winkulii na jednym z osiedli odnaleziono pozostałości cmentarza. Naukowcy twierdzą że cmentarz został wybudowany w 1367 roku. W miejscu starego cmentarza znajduje się 10 grobów odkrytych oraz dwa razy tyle nieodkrytych.

  W trymnach znaleziono szczątki mężczyzn i kobiet, według wstępnych badań wszyscy umarli w wieku 40-45 lat.

  #643

  Erik
  Keymaster

  Ciekawa informacja, mam nadzieję że niebawem pojawi się na ten temat więcej informacji.

  #644

  Dalsze badania nad ciałami zmarłych pokazują że zostali zabici od cięć a niektórzy od uderzeń tępym narzędziem w głowę. Istnieje teoria że pod Arthurstand odbyła się niewielka bitwa która nie została jeszcze opisana przez historyków. Dlasze badania wyjaśnią nam jak dokładnie zginęli ci ludzie oraz kiedy.

  #656

  Dziś odkopano jeszcze cztery groby. Szczególną uwagę badaczy przyciągnął ostani grób, szczątki zmarłej osoby są starsze od pozostałych o prawie 10 lat.

  Potwierdziła się teoria że niedaleko cmentarza odbyła się niewielka potyczka. Miała ona miejsce 1367 roku. Zabitych przeniesiono na cmentarz i tam pochowano. Z miejscowych kronik możemy się dowiedzieć że spora grupa morskich łupieżców zaatakowała karawanę kupiecką z rodzinami i rycerzami.

  Nie wiadomo ile jeszce potrwają wykopaliska ponieważ nieznana jest liczba wszystkich grobów. Na czas trwania prac, budowa w tamtym rejonie miasta zostanie zatrzymana.

  #838

  Wykopaliska zostały zakończone, znaleziono łącznie 50 grobów. W większości przypadków pochowani zostali mężczyźni w wieku 40-45 lat. Archeolodzy są pewni że w tym rejonie doszło do niewielkiej bitwy między mieszkańcami Metaksasi a korsarzami za morza. Najprawdopodobniej niedaleko cmentarza znajdowała się wioska która została zaatakowana przez korsarzy, mieszkańcy bronili się i doszło do potyczki. Jest to największe odkrycie historyczne w tym rejonie.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Przejdź do paska narzędzi