This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.

Zamach! cz. II.

Home Forums Samorządy Królestwo Nowej Winkulii Zamach! cz. II.

This topic contains 1 reply, has 1 voice, and was last updated by  Erik 1 year ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #690

  Erik
  Keymaster

  Don Kostasone właśnie wylądował swoim małym prywatnym samolotem produkcji winkulijskiej, na terenie pasa startowego dawnego lotniska wojsk winkulijskich z początku lat. 60. Po lądowaniu udał się na wypoczynek do znajdującego się nieopodal hotelu „lea Grasstaghajkole” należącego do jego bliskiego współpracownika Ghkanna de foe.

  ***

  Współpracownicy mafiozy zaprowadzili go do wynajętego za symboliczną opłatę pokoju, był przestronny i wyglądał na ekskluzywny w świetle mocnego słońca Nowej Winkulii wpadającego przez okno z widokiem na przepiękne błękitne morze. Don Kostaseone zdawał się nie być tym w żaden sposób zainteresowany rozłożył się na łóżku natychmiast po wejściu do swojego pokoju – był bardzo zmęczony, wszakże jeszcze nie tak dawno cudem uniknął aresztowania przez Staraż Ochrony Granic, która nawet otworzyła do nich ogień. Następnie cudem uniknął śmierci w wyniku licznu zorganizowanego przez mieszkańców Kanugradu, po czym znowu musiał uciekać na drugi kraniec świata do Nowej Winkulii. Wiedział, że cały dotychczasowy świat winkulijskiej mafii runął w gruzach, ale czy on miał upaść wraz z nim? To pytanie nie dawało mu spokoju.

  ***

  Drahka jest typową dzielnicą dla czarnych w Sakhajogk, pomimo że do niedawna stanowiła nieduże miasteczko nieopodal dawnej stolicy Nowej Winkulii. Brudna i biedna, budynki stare, zniszczone i sprawiające wrażenie takich jakby za moment miały się zawalić, jednak zdecydowana większość mieszkańców Drahki, zamieszkuje w blaszanych bądź też drewnianych domkach w najróżniejszych kolorach. Nie są to co prawda slumsy, ludzie zdają się być zadowoleni ze swojej sytuacji materialnej, bo wszakże nikt nie musi tutaj pracować aby przeżyć. Na wiecznie zatloczoną ulice główną wiechał samochód należący do ludzi Kostaseone. Zatrzymali się oni przed namiotem w którym siedzibę miał pub należący do lokalnego gangu…

  #769

  Erik
  Keymaster

  Przyjaciele Kosatseone właśnie udali się do pubu. Było już ciemno, pomieszczenie było oświetlone lampami dającymi słabe światło, które oświetlało lica przebywających w tym miejscu czarnoskórych klientów, którzy nieufnymi spojrzeniami obdarzali przybywających z Winkulii bialsów, jedynie dwie osoby grające w tym czasie w bilard ani razu nie raczyły spojrzeć na przybyszów, gdyż byli zbyt zajęci grą aby obserwować, to co miało się zaraz wydarzyć. Winkulijczycy szybko znaleźli się w pomieszczeniu w którym przebywał Aqqaw’ee i kilka osób z jego najbliższego otoczenia, którzy wyciągnęli naprzeciw nim karabiny maszynowe.

  Jesteśmy od Vietto! – odparł niewzruszony przybysz o imieniu Arferdd.
  Aqqaw’ee gestem dłoni rozkazał swoim ludziom, aby ci opuścili broń. Wyciąganął z ust cygaro i nie mówiąc nawet jednego słowa kolejnym skinieniem dłoni nakazał przybyszom usiąść naprzeciwko siebie.
  Aqqaw’ee w rzeczywistości nazywał się Jeam d’Valle i urodził się na południu wyspy gyuykjokg w roku 1951. Jego ojciec zmarł gdy ten miał zaledwie 9 lat, następnie w wieku 12 lat rozpoczął pracę w celu utrzymaniu swojej rodziny imał się różnych zajęć, aż w końcu w wieku 16 lat wstąpił do wojska winkulijskiego i został wysłany do Samundy w celu zdławienia rebeli komunistycznej, tam też został awansowany do stopnia kapitana w roku 1971. Dwa lata później wrócił do Niepodległej już wtedy Republiki Nowej Winkulii zwanej również Awwekejoekh (czarny kraj). Ówczesny rząd upatrywał się w nim zdrajcy i przez to spędził dwa lata we więźniu, ale wkrótce doceniono jego talent dowódczy i został wcielony do tworzonego wówczas wojska RNW. W połowie lat 80. został awansowany do stopnia pułkownika poczym wziął udział w zamachu stanu przeprowadzonym przez Qawara, a gdy ten doszedł do władzy został awansowany do stopnia generała i mianowany Wiceministrem Moralności Publicznej odpowiedzialnym za zwalczania opozycji oraz administrację nad obozami pracy na wyspie Hiti. Po upadku rządu Qwaara został skazany przez Sąd Najwyższy na karę 15 pozbawienia wolności za morderstwa polityczne i łamanie praw człowieka w obozach pracy w roku 2000. Wyszedł na wolność po 10 latach dzięki olbrzymim lapowkom, manipuluacją dziurawym prawem oraz odpowiednimi znajomosciami. Oficjalnie jest emerytem utrzymującym się ze skromnej zolnierskiej emerytury pozwalającej conajwyzej na wegetacje w slumsach. Ale tak naprawdę jest to jednen z najbogatszych ludzi na wyspie, z majątkiem szacowanym na conajmniej 10 milionów dolarów i zarazem najbardziej wpływowym i groźnym bandytą w Stanach.
  Swój pseudonim Aqqaw’ee (w języku Uthygu oznacza nic innego jak „władcę piekieł”) zawdzieczał brutalności jaką wykazał się podczas walk w Samundzie.

  ***

  6.00 dnia następnego.

  Kosatseone po przebudzeniu postawił zrobić sobie śniadanie. Wszedł zatem do kuchni, otworzył chlebak w którym znalazł wiadomość w języku brodryjskim „tej nocy zginie”, dalsza część wiadomości była nieczytelna gdyż autor wiadomości uprzednio zamazał ostatnie słowo tego zdania czarnym atramentem, który zadawał się być użyty niczym farba przy pomocy pędzla, nie mogła być zatem zamazana długopisem lub też piórem. Po odczytaniu wiadomości, Kosatseone spalił wiadomość przy pomocy swojej drogocennej zapalniczki, a powstały w ten sposób popiół spuścił do zlewu strumieniem wody. Wiedział, że nie może przebywać tutaj dłużej niż trzy godziny, spakował zatem najpotrzebniejsze rzeczy w walizkę i udał się w podróż w nieznanym kierunku swoim zakupionym przed kilkoma dniami autem…

  Ciąg dalszy nastąpi.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Przejdź do paska narzędzi